IV Szranki Piłkarskie o Miecz Krzywoustego.

admin

„Lepiej będzie i zaszczytniej, jeśli zarówno mieszczanie, jak zakładnicy zginą od miecza za ojczyznę, niż gdyby, kupując zhańbiony żywot za cenę poddania grodu, mieli służyć obcym.” — Bolesław III Krzywousty słowa wypowiedziane do poselstwa mieszczan głogowskich. Źródło: Gall Anonim, Kronika polska.

Bolesław Krzywousty (1086-1138) – książę Polski z dynastii Piastów, syn Władysława Hermana, urodzony 20 sierpnia 1086 w Płocku, dlatego też krzewiąc historię naszego książęcego miasta Płocka, Mazowsza i Polski, co by potomkowie nasi wielkich ludzi znali i z wielkich czynów byli dumni, ruszamy z naborem do naszego kolejny sztandarowego projektu piłkarskiego o podłożu historycznym i patriotycznym, przeniesiemy Was do średniowiecza i ogłaszamy IV Szranki Piłkarskie o Miecz Krzywoustego rocznika 2014.

Z ciekawostek o naszym księciu, czy wiecie, że Bolesław Krzywousty miał dwie żony i doczekał się co najmniej czternaściorga potomstwa? I był z tym faktem rekordzistą wśród Piastów

Mali Wojowie, przybywajcie, w naszych Szrankach zwyciężajcie!!! A jako, że o księciu Bolesławie III Krzywoustym mawiali: „Zarówno dla ojca żywił synowską miłość, jak gorliwy był o dobro ojczyzny.“ tak i Wam żwawo tych zalet życzymy.

Drużyny Wojów, którzy zmierzą się w dniach 7-8 września 2024 na stadionie Stoczniowca Płock, ul. Kolejowa 3, o złote piastowskie Szczerbce, staną oni do walki o wspaniałą, iście książęcą nagrodę, młodzi rycerze z całej Polski skrzyżują swe futbolowe umiejętności o szacunek i rycerską chwałę, a wszystko to w IV edycji Szranek Piłkarskich o Miecz Krzywoustego:
Polonia Warszawa
KKS Kalisz
MKP Pogoń Siedlce
KKS Koluszki
Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock
Stoczniowiec Płock
MGKS Lubraniec
KS Constract Lubawa
PKS Victoria Zerzeń Warszawa
Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica
Delta Słupno
Pogoń Zduńska Wola

Planowany udział 18 drużyn (a może i 24), system gry 7×7, czas gry 1 x 20 minut, łączny czas gry w Szrankach Piłkarskich 200 minut Czekamy na potwierdzenie od pozostałych ekip.
Prezentujemy materiał video z tego wydarzenia z roku 2023:
https://www.youtube.com/watch?v=qIFi_KUFdsI&t=13s

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, #Mazowszepomaga dziękujemy.

Partnerzy IV Szranek Piłkarskich o Miecz Krzywoustego:
Mazowsze serce Polski
Grzegorz Błaszkiewicz EL-KONS-BUD
Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej / MZPN Delegatura Płock
Izba Gospodarcza Regionu Płockiego
Festa Italiana

Partner Techniczny:
Team-Sport Płock

Partnerzy Medialni:
TV Mazowsze
Tygodnik Płocki
Petronews Płock
KRDP FM
RH Studio
Photography by Oliwia Sikora
Panorama Płock

Widzimy się Dzielni Rycerze na piłkarskich zmaganiach na Stoczniowcu niech i o Waszmościach chwalebnych czynach pieśni po tawernach i polach bitewnych śpiewają.

Kontakt: a.stasko@futbolgang.plo.pl, tel. 604104262 – Andrzej.
z.tomaszewski@futbolgang.plo.pl, tel. 791332324 – Zbyszek.

Zapraszamy do współpracy- razem zrobimy wiele, razem przywołamy historię naszego pięknego, książęcego miasta Płocka, Mazowsza i Polski.
Next Post

Zbliżają się Mini Mistrzostwa Europy Płock 2024.

You May Like