O nas

FutbolGang Płock to Stowarzyszenie Sportowe założone przez trzech miłośników sportu, fanatyków futbolu i pasjonatów dziecięcej piłki nożnej.

Nasze doświadczenie to przede wszystkim praca od ponad dekady w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej na rzecz piłki seniorskiej z naciskiem na futbol dziecięcy i młodzieżowy. Właśnie dlatego, naszą główną ideą jest wspieranie działań organizacyjnych Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Nasze atuty oprócz miłości do futbolu to profesjonalizm, dążenie do perfekcji działań, dawanie radości z gry i uśmiechu podczas rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Projekt FutbolGang skierowany jest głównie do dzieci z Płocka i powiatu płockiego, ale także do zawodników oraz klubów z obszaru Mazowsza i całej Polski. Główne cele naszego projektu to organizacja turniejów piłkarskich, a przez co zwiększenie aktywności fizycznej dzieci z Płocka i powiatu płockiego poprzez rywalizację na najwyższym poziomie z topowymi drużynami.

To także popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i rozbudzanie dziecięcych pasji, wychowanie przez sport, spełnianie dziecięcych marzeń, promocja zabawy w duchu fair play, Zapewnienie młodym piłkarzom możliwości rywalizacji na etapie przygotowania wstępnego z akcentem na zachowanie kreatywne, (dominacja atmosfery aprobaty, zabawy, czerpania przyjemności z gry). FutbolGang to również propozycja aktywnego spędzania wolnego czasu, w dobie komputerów i zagrożeń społecznych, uaktywnienie ośrodków piłkarskich w środowisku miejskim i wiejskim, dostarczenie radości i satysfakcji z rywalizacji sportowej.

Możliwość rywalizacji z klasowymi drużynami z całej Polski to przede wszystkim zapewnienie młodym adeptom z Płocka i powiatu płockiego możliwości wszechstronnego rozwoju sportowego, kształtowania osobowości zawodników, wszechstronna stymulacja rozwoju wybranych cech motorycznych takich jak: koordynacja ruchowa, szybkość, zwrotność, gibkość, kształtowanie umiejętności działania na rzecz zdrowia rozumianego w aspekcie sześciu sfer wzajemnie się przenikających: fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, osobistej i duchowej, kształtowanie cech wolicjonalnych małych piłkarzy, doskonalenie technik i taktyki  w grach.

To rozwijanie współpracy, integracji dzieci, młodzieży i kadry szkoleniowej, kształtowanie pozytywnych postaw osobowościowych, przeciwdziałanie zjawiskom agresji  i patologii wśród dzieci i młodzieży poprzez ich systematyczne uczestnictwo w sporcie.

Finalizacja celów i zadań przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej  w zakresie dostępu do Turniejów Ogólnopolskich w Płocku. Realizując swe pasje chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i umożliwić mieszkańcom Płocka i okolic udział  w profesjonalnie zorganizowanych rozgrywkach piłki nożnej. Drużyny zamiast szukać imprez w Polsce, będą mogły grać o najwyższe cele w rodzimym mieście, nie narażając się na koszty związane z logistyką i transportem. Dodatkowo podczas rywalizacji w turniejach uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią naszego pięknego Płocka, zabytkami i infrastrukturą miasta, co spowoduje powrót do nadwiślańskiego grodu nowych turystów w poszukiwaniu historii, wypoczynku, a zwłaszcza rekreacji oraz sportu w postaci Turniejów piłkarskich i eventów sportowych Futbol Gang.

Zapraszamy do współpracy, przecież nie ma nic cenniejszego i piękniejszego jak inwestycja w rozwój młodego człowieka.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd FutbolGang Płock.

3 thoughts on “O nas

  1. Świetny artykuł. Byłem bardzo zadowolony, że wszedłem na ten wpis. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Czuję, że powinienem wyrazić uznanie za Twój trud. Będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał, żeby poczytać nowe posty.

  2. Chciałbym wyrazić podziw dla autora za umiejętność nie tylko skupiania się na merytoryce, ale także za zmysłowe posługiwanie się językiem, który jest jak melodyjna nuta, wprowadzająca czytelnika w rytm myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.