Uliczny Festiwal Gier Fair Play metodą Football3.

admin

Hej Dzieciaki, dziewczyny i chłopaki, ależ było „pograne” pod MDK!

.W poniedziałkowe popołudnie na ulicy Tumskiej pod naszą placówką wraz z naszymi Wychowankami wróciliśmy do korzeni piłki ulicznej, pod MDK królował futbol uliczny, street football i Football3, a wszystko za sprawą Ulicznego Festiwalu Gier Fair Play metodą Football3.

Rozstawiliśmy dwa boiska, odpaliliśmy muzykę i podziwialiśmy Wasze piłkarskie umiejętności, były strefy gier i zabaw, konkursy, nagrody, słodycze, medale, był wspólnie spędzony czas na sportowo, były Wasze uśmiechy, a to dla nas bezcenne.

Zaś sportowym poczynaniom młodych mieszkańców Płocka z ciekawością i dumą przypatrywała się Marcelina Rościszewska – Admirał w peniuarze.

Fair Play Program metodą Football3 to projekt skierowany do dzieci i młodzieży zwłaszcza z rodzin wieloproblemowych, ale nie tylko, pierwszy raz wprowadzony został w Medellin w Kolumbii. Projekt nazwany po “trzech połowach” – polega na dyskusji przed meczem, meczu piłki nożnej i dyskusji po meczu – Football3 zawiera kluczowe lekcje życia w każdym meczu. W grupach mieszanych płciowo gracze wspólnie decydują o zasadach przed rozpoczęciem gry. Po meczu zastanawiają się nad swoim zachowaniem i zachowaniem swoich przeciwników. Punkty są przyznawane za strzelone bramki, jak również za grę fair. Ponieważ Football3 jest rozgrywana bez sędziów, gracze muszą nauczyć się rozwiązywania konfliktów poprzez dialog i kompromisy.

Dziękujemy Współorganizatorom Ulicznego Festiwalu Gier Fair Play metodą Football3:FutbolGangTrenuj Bycie DobrymSzkoła Podstawowa im. Zbigniewa DłużniewskiegoStowarzyszenie Szkoła GórąSzkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku

Do zobaczenia w MDK na edycji wiosennej Ulicznego Festiwalu Gier Fair Play metodą Football3.

Next Post

"Piłka w grze ze Stoczniowcem" w roczniku 2015.

Hej Dzieciaki, dziewczyny i chłopaki, ależ było „pograne” pod MDK! .W poniedziałkowe popołudnie na ulicy Tumskiej pod naszą placówką wraz z naszymi Wychowankami wróciliśmy do korzeni piłki ulicznej, pod MDK królował futbol uliczny, street football i Football3, a wszystko za sprawą Ulicznego Festiwalu Gier Fair Play metodą Football3. Rozstawiliśmy dwa […]

You May Like