Turniej AMO w Płocku

admin

Nowy Sącz, Płock, Gdańsk oraz Opole były gospodarzami pierwszych w historii turniejów Akademii Młodych Orłów. Blisko 500 zawodników miało w ich trakcie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem blisko 70 trenerów wymieniających swoje uwagi i dzielących się doświadczeniami.

Turniej AMO w Płocku został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe FutbolGang na zlecenie PZPN.
W ramach rozgrywek nie byli wyłaniani zwycięzcy, ani nie była prowadzona klasyfikacja, dlatego też organizatorzy nie przewidzieli żadnej kolejnej fazy w postaci np. turnieju finałowego dla najlepszych AMO z regionów.

Akademia Młodych Orłów (AMO) to bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6 do 11 lat. Jej celem jest wyszukiwanie i selekcja uzdolnionych zawodników. AMO obecna jest we wszystkich województwach, mając łącznie 29 lokalizacji w całym kraju.
W rozegranych w ostatnich dniach turniejach brali udział chłopcy z najstarszej kategorii wiekowej. Rywalizacja miała być dla nich zwieńczeniem przygody z AMO. W nowym sezonie wiek nie pozwoli im już na uczestnictwo w zajęciach, jednak w dalszym ciągu będą oni monitorowani – już pod kątem powołań na Letnią, Jesienną, Zimową oraz Wiosenną Akademię Młodych Orłów. Ci, którzy wyróżnili się podczas grudniowych turniejów z pewnością przybliżyli się nieco do zaproszenia na zgrupowania.
Żródło: pzpn

Poza wymienionymi powyżej turnieje miały na celu również:
– umożliwienie spotkania i integrację zawodników AMO z całej Polski,
– wymianę doświadczeń pomiędzy kadrą szkoleniową AMO,
– porównanie poziomu sportowego pomiędzy poszczególnymi Akademiami,
– obserwowanie efektów pracy szkoleniowej poszczególnych Akademii.
W ramach rozgrywek nie byli wyłaniani zwycięzcy, ani nie była prowadzona klasyfikacja, dlatego też organizatorzy nie przewidzieli żadnej kolejnej fazy w postaci np. turnieju finałowego dla najlepszych AMO z regionów.

Next Post

Bogdan również grał dla Franka

Nowy Sącz, Płock, Gdańsk oraz Opole były gospodarzami pierwszych w historii turniejów Akademii Młodych Orłów. Blisko 500 zawodników miało w ich trakcie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem blisko 70 trenerów wymieniających swoje uwagi i dzielących się doświadczeniami. Turniej AMO w Płocku został zorganizowany przez […]

You May Like